Teşekkürler…

Sevgili BİRartıİKİ dostları,

Bu yıl ‘’Aşka Kucak Aç’’sloganıyla düzenlediğimiz 5. BOLLUK BEREKET FESTİVALİ’ni, sizlerin de katkılarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizlere ev sahipliği yapan Academico’da, 3 gün boyunca festival paylaşımlarının tadını çıkardık. Birbirinden renkli etkinlik ve paylaşımlara sahne olan festivalde, eğlenmenin, öğrenmenin, şifalanmanın, kendimizi aşka, sevgiye açmanın güzelliğini yaşadık.

Bu yılki farkındalık projemizde birlikte yol aldığımız İzmir Down Sendromu Derneği’ni, mümkün olduğunca tüm etkinlik ve çalışmalarımıza dahil etmeye çalıştık. Onların koşulsuz sevgi dünyalarının kapılarını çaldık. Birlikte şarkı söyledik, zumba yaptık, ritim tuttuk, dans ettik, nefes aldık nefes verdik, kahkaha atarak güldük. Birbirimize sevgiyle sarıldık.

Sektördeki 10. yılımız anısına, Ege Orman Vakfı aracılığıyla Tire Yeğenli mevkiinde  ‘’BİRartıİKİ Sevgi Korusu’’oluşturmanın ilk adımlarını festivalle attık. 

Katılımcılarımızı, festival kapsamında, kişisel gelişim alanında faaliyet gösteren birçok kurum ve kişiyle biraraya getirmeye, tanışmalarına vesile olmaya, sektördeki gelişmeler ve yenilikleri tanıtmaya çalıştık. 

Festivalimizin açılışını yaptığımız Sena Alp’in ‘’Touch Of Goddess’’sergisinde, Tanrıçaların dokunuşuyla hayat bulan dreamcatcher’ların peşine düştük. Her bir dreamcatcher’ın hissettirdiği duygudan yola çıkarak kendimize bir kez daha, farklı bir pencereden bakmayı denedik.

Müzikolog Zuleyha Abdullayeva’nın sihirli parmaklarıyla, çok güzel bir konserde, down sendromlu çocuklar ve aileleriyle biraraya geldik. Hep birlikte dengelendik. Şifaya doğru yol aldık. Down sendromlu gençlerin şarkılarına eşlik ettik. Hem ağladık hem güldük.

Festival kapanışını ise, bizi her zaman destekleyen ‘’Mantra Müziğinin Cennetten Gelen Sesi’’ Seda Bağcanile yaptık.
Sanatçının yeni albümüyle tanışma fırsatı yakaladık. Dans ettik, şifalandık, kendimizi aşka, sevgiye açtık. Tüm evrene sevgi çağrısında bulunduk. Sevgi frekansını hücrelerimize tekrar, en derinden hatırlattık…

Festival alanında, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden sevgiyle kucaklaşmanın, birbirimizi kalpten selamlamanın önemini bir kez daha kavradık.

Festivalimize stant açarak katılan, bilgilerini paylaşan, interaktif etkinliklerle alanı renklendiren, hepimizi neşelendiren, kitap sohbetleriyle bizlere aşkı anlatan, ‘’bir fidan bir şifa’’ sloganıyla şifa dağıtan, festivali 3 gün boyunca evinde ağırlayan, görüntüleyen, taşıyan, toparlayan, koşturan tüm dostlara, festivale gelerek paylaşımımızı arttıran, sevgimizi büyüten herkese gönülden teşekkür ederiz. 

Herkese şifa olsun, aşk olsun ve öyle de oldu.

Paylaşarak çoğalıyor, sevgiyle büyüyoruz.