Kutsal Geometri Işığında ”Aşk Baharı” Sergimiz Hazır

Kutsal Geometri Işığında Meditatif  Bir ‘’Aşk Baharı’’ Sizleri Bekliyor!

BİRartıİKİ Kişisel Yaratıcılık Atölyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Bolluk Bereket Festivali, Can Bolel’in ‘’Aşk Baharı Sergisi’’ni ağırlıyor.
Kendisini ”Yıldız Tohumu”  olarak tanımlayan Bolel’in, Yaşam Çiçeği ve varyasyonlarından oluşan eserlerini, Festival süresince Güzelbahçe Academico’da izleyebilirsiniz.
Bolel, sergilenen çok boyutlu sembollerin, yorum yapılmadan, ruhun derinliklerindeki aktive olmayı bekleyen kodları harekete geçirilmesi niyetiyle izlenmesini öneriyor.
Sergiyi, bir de sevgili Can’dan dinleyelim:   ”An itibari ile güneş sistemimiz ve insanlık yeni bir evreye, döneme girmektedir.
Eskinin “ayrım bilinci”nin dönüşmeye ve her şeyin yeniden birbiriyle bağlanmaya başladığı bu dönem “birlik bilinci”nin ilk tohumlarının yeni filizlendiği bir dönem olarak hatırlanacaktır.
İnsan deneyimini beklemekte olan ışık dolu yarınlar Aşk Baharı adlı sergimizde evrensel yapıya sahip olan ve yaratımın temel taşlarını konu alan geometrik formlar üzerine hazırlanmıştır.
Objelerde görülmekte olan formlar enerjinin geometrik akışını temsil etmekte olup tüm yansımalarıyla beraber harmonik ve kolektif bir dans niteliği taşımaktadır.
Temel olarak kullanılan unsurlar, dünyanın birçok antik ve kutsal bölgesinde, kadim uygarlıklar tarafından bizlere bırakılan ve yaşamın temel yapı taşını simgeleyen Yaşam Çiçeği ve varyasyonlarından oluşmaktadır.
Formların en temel özelliği, insan, beden-zihin-ruh üçlemesinin bir yansıması olduğundan, çeşitli meditasyonlarda kullanılmakta ve DNA’nın güncellenmesini tetikleyen unsurlar olduğu düşünülmektedir.
Lütfen eserlerin karşına geçip duru bir görü ile sadece gözlemleyin. Herhangi bir yargıda bulunmadan, yorumlamadan, sadece çok boyutlu sembollerin ruhunuzun derinliklerinde aktive olmayı bekleyen kodları harekete geçirdiğini hissedin.
Özümüzde yatan birlik sevgisinin yaşam aşkı ile filizleneceği, kozasından çıkan bir tırtılın kanatlarını sonsuzluğa doğru açıp engin denizlere doğru çıkacağı yolculuğa hazır mısınız?
Merak etme. Zaten hazır olduğun için buradasın. Sadece gülümse ve kanatlarını aç… Sürpriz dolu bir deneyim seni bekliyor!”
Can Bolel, Inphinity Design Tasarım Atölyesi ve çalışmaların ana odağında, Doğa Ana’dan aldığı ilhamlarla, yaratımın matematiksel ve harmonik dilini sentezleyen Kutsal Geometri’yi birleştirerek, evrensel öz’ü daha erişilebilir kılmak adına sanatsal ve meditatif amaçlarla kullanılan objeler, oyuncaklar ve araçlar geliştiriyor.