Koşulsuz ve Yargısız Sevginin Merkezi: Kalp Çakrası

Kalp Çakrası, insan vücudundaki 7 temel çakranın tam ortasında bulunan 4. çakradır. Koşulsuz ve yargısız sevginin merkezidir. Kalp başta olmak üzere, dolaşım ve solunum sistemimizden, kollar ve ellerimizden, omuzlarımızdan, kaburga ve göğüs bölgesinden, diyaframdan ve timüs bezinden sorumludur.

Kalp çakrası, yaşamımızın en önemli yaşam gücü olan akciğer, kalp ve kan dolaşımını yönetir. Bağışıklık sistemimizin güçlü olmasını sağlayan T-hücrelerini salgılayan timüs bezi, kalp çakrasının ana salgı bezidir. 

Kalp çakranız dengesiz çalıştığında solunum güçlüğü, yüksek tansiyon, üst solunum yolu ve akciğer hastalıklarına yakalanma riskiniz de artacaktır.
Kalp çakrasının rengi yeşildir. Bu yüzden yeşil renkte kıyafetler giymek, çiğ ve bolca yıkanmış yeşillik yemek, doğa ve orman yürüyüşü yapmak kalp çakrasını dengelemenize destek olacaktır.
Size en yakın gelen aşağıdaki olumlama cümlelerini gün içinde tekrar etmek Kalp Çakrası blokajlarının çözümü için yardımcı olacaktır:
‘’Kendimi tamamen ve en derinden seviyor ve olduğu gibi kabul ediyorum.
Ben huzurum.
Ben sevgiyim.
Ben iyiliğim.
Ben merhametim.
Ben sevgiye ve iyiliğe açığım.
Geçmişi sevgiyle bırakıyorum. Kendimi ve beni inciten herkesi affediyorum.
Hoşnutluk ve şükran içinde dengede yaşıyorum.
Doğayı ve hayvanlar alemini seviyorum. Doğa ve hayvanlarla birim.
İçimdeki çocuğu besliyorum.
Hiç kimseye ve hiçbir şeye kin duymuyorum. Evrenin, hayatımda ihtiyacım olan doğru kişilere rehberlik ettiğine inanıyorum.
Dönüştürmeye ve sevgiye açılmamda bana yardımcı olan tüm güçlüklere müteşekkirim.
Her şeyi olduğu gibi kabul ediyorum. ‘’

 

Derleme