VEYSEL SAMİ BERİKAN

Veysel Sami Berikan, ilk ve orta öğrenimi İzmir’de tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk Dalı’ndan mezun oldu.

LIVCON NLP Master, Certified Coach ve Trainer Training eğitimleri,

İzgören Akademi Eğitmenlik Uzmanlık Programı,

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi ile Ses ve Nefes Teknikleri Sertifika Programı,

Aythink Danışmanlık’tan Zihin Haritası Eğitimci Eğitimi,

Storytelling Academy’den Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi,

Sola Unitas’da Paul Ekman ETAC & ESAC Programları’nı tamamladı.

Tiyatro alanında oyunculuk, yönetmenlik, eğitmenlik ve yöneticilik yaptı. Tiyatronun yanı sıra çeşitli yerel televizyon ve radyo kanallarında program yapımcılığı ve sunuculuklar; çeşitli ulusal televizyon kanallarındaki dizilerde ise küçük roller üstlendi. Anaokulundan itibaren, her yaş grubuna yönelik eğitmenlikler yaptı. Bireysel ve kurumsal eğitimler verdi.

Veysel Berikan, halen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçısıdır.

Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu, Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, Evyap Port Deniz Yıldızı Tiyatro Kulüpleri’nin kuruluşu gibi birçok süreçte, kurumlarda iletişim odaklı sanat faaliyetlerini hayata geçirmiştir.

BİRartıİKİ Kişisel Yaratıcılık Atölyesi’nde ise tiyatro ve performans koçluğu uygulamaları yapmakta; ‘Ayna’ adlı farkındalık atölyesini hayata geçirmektedir.

Berikan, İzgören Akademi bünyesinde eğitmenlik ve danışmanlık (Beden Dili, Diksiyon, Hitabet, Eğitimcinin Eğitimi, İletişim ve Sunum Teknikleri, Hikaye Anlatıcılığı, Yüzde Duygu Okuma ve Zihin Haritaları) çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitimlerinin yanı sıra kişisel iletişim becerilerini arttırmak isteyen farklı meslek gruplarındaki kişilere özel atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.