FİLİZ ÖĞÜT

Yaşam amacım kim olduğumu öğrenmekten geçti. Müslüman bir ailenin ilk çocuğu olarak gelmişim bu güzel yaşama. 3 kız kardeşten birisiyim, çok ayrı yollardan geçtik 3 kardeş. Benim farkındalığım ikinci kız kardeşin Amerika’da aldığı suptil eğitimleriyle başladı. 1984 başlangıç tarihi. Önce “MEDİTASYON” girdi; Yaşamımın en önemli tekniği idi.

Transcendental Meditation; Maharishi’den aldığım bu teknik, sonraki yıllarda tekamülümü hızlandırdı. İniş çıkışlar benim gerçek eğitimimdi. Hepsi derslerim, yaşamımda 4 büyük hocam oldu. Babam, eşim ve 2 de çocuğum. Takip eden yaşam sürecimde önce “REİKİ” ile tanıştım (1998). Kardeşim Türkiye’ye geldikçe ordan alıp geldiği eğitimleri benimle paylaştıkça ben de bu enerjide geliştim. Gittikçe farkındalığım artıyordu.

Her tecrübe beni daha da olgunlaştırdı. Meditatif kalmayı öğrendim. Egolarımdan arınıyordum. Şifacı olduğumu kabul ediyordum. Bu da beni daha huzurlu kılıyordu. Artık biliyordum bilginin kaynağını. Yüreğimi bu kaynağa açtıkça daha da bilgi aydınlığı içerisine giriyordum. Evet “Yüce Ruhtu” benimle olan. Bana öğreten, yaşanmışlıklarımdan öğrendiklerim benim derslerimdi. Şimdi zamanı geldi ve sizlerle paylaşacağım tüm bildiklerimi. Sadece dinleyin kendinize saygıyla…

Almak istediklerinizi alın sevgiyle kendinize. Öğrendiklerim; koşulsuz sevgi, güç, huzur, mutluluk, neşe, samimiyet, başarı, bolluk, bereket, öğreten yüce tanrım. Sen de açtığında yüreğini tanrım, yüce ruh sana da öğretecek. Ben sadece arayacağım.