FİLİZ AVCI

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunuyum.

Kısa bir süre sektörde muhasebecilik yaptım ve uzun yıllar çeşitli bankaların raporlama bölümlerinde çalıştım.

Hayatımın dönüm noktası olan babamın ve problemli doğan yeğenimin art arda kaybından sonra, kalbimdeki acıyı hafifletmek için karşıma çıkan dalış sporuyla uğraşmaya başladım. Dalarken ne kadar çok alem olduğunu ve daha bir sürü olabileceğini fark ettim.

Affedeceklerimi affedip, her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu kavrayınca acım sona erdi. Aynı zamanda yoga eğitmeni olan iş arkadaşım yogaya başlamama sebep oldu.

Bir yılın ardından, bir gün yoga yaptığımız merkezde bir şifa eğitimi seansı gördüm ve iş saatleri haricinde de eğitim verirler mi diye mesaj attım.

Hocam Metin Irmak akşam saatleri için bir etkinlik açtı ve etkinliğe tek katılan olarak Ben eğitimlere başladım. Bir buçuk yıl ‘’Renkle Şifa’’ üzerine eğitim aldım.

Ardından karşıma Seda Bağcan çıktı. Benim için önemli bir isimdi çünkü arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım “ Sunrise “albümünü yeğenime dinlettiğimde tepki vermiş ve müziği dinlemişti. Seda Bağcan’dan Reconnective Healing ve Reconnection aldım ve o yıl başlayan Evrensel Kadim Bilgelik Kabala Eğitimi sınıfına kaydoldum, bu eğitimim halen devam ediyor.

İş hayatımın yorgunluğunu bu eğitimlerle gideriyordum.

Daha sonra Işık Yazan ile Bilgelik Okulu eğitimiyle yolum kesişti. Bir yıllık dersin ardından Işık Yazan’ın Subatan Yaylasındaki yerinde meditasyon yaptığım ağustos ayında, ön çapraz bağımı ve 2 menisküsümü kaza sonucu kopardım.

Ameliyatın ardından 15 gün evde geçirdiğim süre sonunda işe çağrıldım. Hala anlayamıyordum işimi bırakmam gerektiğini veya zamanı gelmemişti. Seda Bağcan’dan SCIO seansları almaya başladım. Yıl sonu çalışmaları sürerken işimi yapamayacak hale geldiğimi anladım. Ve yıl sonu çalışmalarının bittiği mayıs ayında istifa ettim.

2017’de Cem Şen’in derslerine katıldım ve yeni bir yolum daha oldu. İnsan vücudunu hareket ederek düzeltmesi gerektiğini anladım. Ve yolum Çin tıbbıyla karşılaştı. Bu yolun henüz başındayım ama merakım çok fazla.

Yoluma çıkan ve çıkacak olan daha nice öğretiler için şükürler olsun.

 

Aldığım Eğitimler:

Metin Irmak: Renkle Şifa

Ron La Place: ATIH-Aydınlanmış Kalbin Uyanışı -Merkaba

Seda Bağcan: İmza Hücresi Şifası Terapist Eğitimi

Ayça İşbilir: Access Bars Terapist Eğitimi

Cem Şen: Yi Jin Jing (Kas ve Tendon Egzersizi), Fang Song Gong (Bedenin ve Zihnin Gevşemesi), Xin Shen Zhunang Fa (Beden ve Zihin Formu)