DİDEM AYAS REİKİ

DİDEM AYAS

DİDEM AYAS

Hepimizin Bir Hikayesi Var…

1965 yılında İzmir’de doğdum. Uzakları yakın yapmak, özlemleri satırlarda dondurmak için ilkokul yıllarından itibaren yazdım.  Çocukluğumdan beri etrafımdakileri izledim ve karelerin içindeki ayrıntıları görmeye çalıştım. İnsana dair duygu, bakış, yaşam, sevgi, paylaşım ile her gün kendimi büyütmeye gayret ettim. Yaşam içinde var olmak adına mesleki kurslarla tanıştım. Kişisel donanımıma her gün yeni bilgiler ekleyerek, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalı Dramatik Yazarlık Bölümünü bitirdim.

İnsanı tanımak, yaşamın içinde olmak için; yardımcı oyunculuk, sekreterlik, turizmcilik, reklamcılık, koordinatörlük, yöneticilik yaptım.  “Düşler Gerçekleştiği Noktada Biter” şiir kitabını tamamladım. Dergi editörlüğü, kitap derlemeleri, röportajlar yaptım. 2006 yılına kadar biriktirdiklerimin aslında bana dair yolculuğun malzemeleri olduğunu öğrendim.

2007 yılında; hayatın içinde yaşam kalitemi düşüren “vertigo” rahatsızlığının artık süreklilik arz eden ilaç alım komutuna karşı çıktım. Doktorumun verdiği ilaçların artık ömür boyu kullanım zorunluluğunu REİKİ enerjisi ile minimuma indirdim.

Kişisel Gelişim Yolculuğuma Şeyda Şişman ile başladım. Bireysel Farkındalık, Quantum Düşünce Teknikleri, Meditasyon ve Atölye çalışmalarıyla her katılımda daha farklı bakış açısı, daha olumlu düşünce biçimiyle enerjimin hızla arttığını hissettim.

Yönetim Becerileri, Eğiticinin Eğitimi, Travma Sonrası Stres Bozuklukları, LIVCON Yaşam Koçluğu – Öğrenci Koçluğu diploma çalışmalarıyla yaşadıklarımı  belgelendirdim.

REİKİ1, REİKİ2, REİKİ Master eğitimlerini Sevilay Kartal, Oğulcan Aksoy rehberliğinde aldım.

Kiara Winrider ile “İlahinur” enerjisiyle tanıştım.

Tolga Gürleyen ile Kişisel Gelişim, NLP;

Ali  Seydi  Gültekin  ile Radyestezi;

Cemal  Bencan  ile Kristallerle Terapi ve Sağaltım Yöntemleri;

Fatmanur Kayral ile Refleksoloji;

Şehnaz Demir ile Kozmik Enerji Şifası eğitimlerini tamamladım.

DADA Acy. Hiranmayananda  ile  Rajadhiraja yogik yaşam tarzı ve çiftlikte çalışma programına katılarak yaşamsal deneyimlerimi arttırdım.

Işık  Yazan ile Uygulamalı Bilgelik Okulu’nu tamamladım.

Seda Bağcan  ile  “Re-Connection – Tekrardan Bağlantı’’ ve ‘’Mantralarla Şifa’’ uygulamalarını deneyimledim. Bağcan’dan İmza Hücresi Şifası Uygulayıcılığı eğitiminin iki modülünü bitirdim. Halen Evrensel Kadim Bilgelik Dersleri’ne devam ediyorum.

Yaprak Hısım ile Spiral Bakış ve Gelişim Eğitimini tamamladım.

Max Dauskardt tarafından verilen Sistemik Bağlantılar ile Sistemik Aile Sergisi Eğitim Programını bitirdim.

International Systemic Constellations Association ISCA’nın İzmirli üyeler arasında yer aldım.

Tüm deneyimlerimi  “Bireysel Farkındalık Rehberliği“, “Farkındalık Atölyeleri”, “Bul’uşma Sohbetleri” ve ‘’Geçmiş Farkındalığı’’ adı altındaki paylaşımlarımla, kişilerin ışıklarını görebilmelerine aracı olmaya çalışmaktayım.

BİRartıİKİ Kişisel Yaratıcılık Atölyesi bünyesinde, yaklaşık 11 yıldır bilgi birikimlerimi projelendirerek paylaşıyorum.

2013 yılında başlayan BOLLUK BEREKET Festivali’nin bu yıl 7.sini gerçekleştireceğiz.

Her festivalimizde sosyal sorumluluk projelerimize bir yenisini ekledik. KİTVAK, Sağırları Koruma ve Kalkındırma Derneği, KORUNCUK Vakfı, İzmir Down Sendromu Derneği  yararına değerlendirdiğimiz, bilgi paylaşımlı projeler gerçekleştirdik.

“SESSİZLİK’TE  DANS” ,  “DUYMAZDAN GELME SEN DE DAHİL OL”,  “SEDA BAĞCAN ile SESSİZ KORO”,  “ENGELSİZ SANATI DESTEKLİYORUZ” adlı projeleri hayata geçirdik.

Bütüne ulaşmak, kendi yolculuğumda BİR olmak adına ”Paylaşarak çoğalmayı, sevgiyle büyümeyi seçtim”