Astroloji

ASUDE ARGUN

Merhaba,

Ben Asude Argun… 5 Şubat 1970 saat 08:13’de görev gereği bulunduğumuz, Bursa Karacabey’de doğmuşum.

Gökyüzüne olan ilgim, yaşımı hatırlamadığım dönemde çok küçük yaşlarda başladı. Hep gökyüzüne bakan bir çocuk olarak, ilkokulda Ay Köşesi yapacak bilgileri derlemiştim. Bu ilgimi yıllar boyunca astrolojik, astronomik, kozmolojik kitaplar okuyarak geliştirdim. Uzun yıllar Amatör astronom olarak, teleskopla kişisel gözlem yaptım; başta Tübitak’ın düzenlediği Gökyüzü Şenlikleri olmak üzere çeşitli gözlem etkinliklerine katıldım.

İlk, orta ve lise öğrenimini Yalova’da tamamladım. Uludağ Üniversitesi Pazarlama bölümünü birincilikle bitirip, İktisat Fakültesine geçiş yaptım. Halen Açıköğretim Fakültesi Felsefe bölümünde okumaktayım. Kariyer olarak turizm, radyo ve televizyon sektöründe yöneticilikler yaptım.

Uzun yıllardır çalıştığım astroloji alanında uzmanlaşmaya 2002 yılında başladım. Önce Doğuş Üniversitesi’nde; ardından Astrobil Derneği’nde Astrolog Hakan Kırkoğlu’ndan ve Astrolog Zeynep Süzmen Şen’den Modern Astroloji konusunda eğitim aldım. Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan 2005 yılında “en iyi yorum ödülünü” alarak mezun oldum.

Akabinde AstroArt Astroloji Okulu‘nda Astrolog Öner Döşer’den Klasik Astroloji konusunda dersler aldım. 2006’da Bitirme Projesi’ni birincilikle tamamlayarak “Ustalık Belgesi” almaya hak kazandım. Ardından 2007’de Horary (Soru) Astrolojisi ve Electional (Seçimsel) Astroloji eğitimlerini başarıyla tamamladım. 2011 yılına kadar Öner Döşer’e asistanlık yaptım ve AstroArt Astroloji Okulu’nda eğitmen olarak dersler ve seminerler verdim.

Aldığım bu eğitimler, uluslararası 2 ayrı kurum olan ISAR, Uluslararası Astrolojik Araştırmalar Derneği (The International Society of Astrological Research) ve APAİ, Uluslararası Profesyonel Astrologlar Derneği (The Association of Professional Astrologers International) tarafından onaylıdır.

2010 yılında ISAR, Uluslararası Astrolojik Araştırmalar Derneği’nin (The International Society of Astrological Research) Yetkinlik Sınavı’nı (ISAR Competency Exam) başarıyla tamamladım.

Aynı yıllarda Astrolog  Merih Akalın eşliğinde Uluslararası Dirah Akademisi’nin Vedik (Hint) Astrolojisi, Temel ve İleri Seviye dersleri aldım.

Kişisel gelişim alanında da çeşitli eğitimler aldım. NLP konusunda INLPTA Practitioner Diploması sahibiyim. Kariyer Koçluğu, Kadın Girişimciliği gibi alanlarda eğitim programlarında rol aldım.

Astroloji’nin sağlıkla işbirliğini geliştirmek için, Yükünç Vakfı’nda Opr. Dr. Mehmet Kasım’dan Nefes Eğitimi ve Kadim Bilgelikte Enerji Bedeni Öğretileri’ne katıldım.

Ecz. Müge Kasım’dan Geleneksel Hint Tıbbı olan Ayurveda eğitimleri aldım.

Dünyaca ünlü guru Dr. Vasant Lad’tan Ayurveda ve Nabız Okuma eğitimi aldım ve astrolojik olarak asistanlığını yaptım.

Yine dünyaca ünlü Japon üstad Ohashi’nin Doğu Teşhisleri ve Bilgeliği eğitimine katıldım.

Gemoloji (Değerli Taşlar Bilimi) ve konusunda uzman doktorlardan İrodoloji (Gözden Teşhis) eğitimi yanı sıra, İbni Sina Tıbbı konusunda pek çok eğitime katılıp, sertifika aldım.

Halen Prof. Dr. Ayten Altıntaş başkanlığında Aromader Aromaterapi Derneği’nde aktif görev yapmakta; geleneksel tıp ve astroloji çalışmaktayım.

Homeopati Derneği’nde Homeopati eğitimi ve yanı sıra Tıp Dersleri almaktayım.

Eski astrolojik kaynaklara ilgim sebebiyle, Osmanlıca ve Arapça kurslarına gittim, el yazmalarını okuyabilmekteyim. Günümüz Türkçe’sine çevirdiğim İlm-i Nucüm (Yıldız İlmi) kitabıyla Kadim Astroloji dersleri hazırlamaktayım.

Vital Astroloji alanında geleneksel tıp ve astroloji çalışmakta, danışanların Vital Kod’larını çıkarmakta, kişiye özel tavsiye listeleri oluşturmaktayım.

İstanbul Caddebostan’da sahibi olduğum “Jüpiter Danışma Astroloji ve Kişisel Gelişim Merkezi” bünyesinde çalışmalarıma devam etmekteyim. Çeşitli konularda astroloji seminerleri düzenlemekteyim.

Astroloji öğrenmek isteyenlere, 5 kurdan oluşan, 17 ay süren, Temel Astrolojiİleri Astroloji, Horoskop Okuma ve Psikoloji, Klasik Astroloji ve Staj Uygulaması dersleri vermekteyim. Tüm bu dersleri internette üzerinden online olarak da vermekteyim. Tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. 

Ağırlıklı olarak kişisel astroloji danışmanlığı yapmaktayım. Ayrıca şirketlere ve insan kaynakları aracı kurumlarına kurumsal astroloji danışmanlığı vermekteyim. Avm ve fuar etkinliklerine katılmakta, seminer sunumu ve stant çalışması yapmaktayım.

Basında yaptığım belli başlı çalışmaları belirtecek olursam;

“2012: Anlama Çağı, Astroloji Rehberi” ve “Horoskop, Astroloji Haritası” kitaplarım yayınlandı. 2008’den beri “Gök Günlüğü Astroloji Ajandası” hazırlamaktayım.

Ege Bölgesine yayın yapan FM 103,4 Romantik Türk radyosuna, yaklaşık 1 sene boyunca her sabah telefonla katılarak günlük astrolojik yorumlarda bulundum.

Türkmax‘ta ve Cine 5’te Hülya Aydın’la Hayata Dair  programında yaklaşık 2 sene yer aldım. Haftalık burç yorumları dışında, seyircilerden gelen kişisel soruları cevaplamaya ve astrolojik bilgiler vermeye çalıştım.

NTV kuruluşu, Radio N 101‘e,  2 yılı aşkın süre, Sinem Soydan‘la program yapıp, haftalık detaylı analizlerle, dinleyicilerin kişisel horoskoplarını okumaya çalıştım.

İnternet çeşitli uzmanları buluşturan Uzman TV‘de bazı yükselen burçlara ilişkin yorumlarımı izleyebilirsiniz.

Ülkemizin özel bir havayolu olan, Tailwind Hava Yollarına ait uçak içi dergisi olan Tailwind İnflight Magazine dergisinde 2 seneyi aşkın süre aylık yorumlar yaptım. 2 yılı aşkın süre CNN Türk portalında günlük astroloji burç yorumları yazdım. Ayrıca e-dergi olan Martı Dergisi‘nde aylık yorumlarım yayınlanmıştır.

Kısacası astroloji öğrenmeye ve öğretmeye devam etmekteyim…

 

Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz!

Esenliklerle…

Astroloji Uzmanı